עמוד ראשי / חדר החדשות / סכסוכי עבודה הוכרזו בשלושה ממפעלי "כימיקלים לישראל" בנגב

סכסוכי עבודה הוכרזו בשלושה ממפעלי "כימיקלים לישראל" בנגב

אמש (26.11.13), אושר סכסוך עבודה בשלושה מהמפעלים הגדולים של כי"ל על-ידי מזכירות הסתדרות מרחב הנגב. מאיר בביוף, יו"ר ההסתדרות בנגב: " עקב תכנית ההתייעלות במפעלי כי"ל, שמהווה איום על עובדי החברות, היינו חייבים לאשר סכסוך עבודה".

לפני כחודש החלה הנהלת כי"ל להפיץ בקרב הנהלות המפעלים (ים המלח, מגנזיום, תרכובות ברום, מפעלי תובלה, פריקלאס ורותם אמפרט) את תכנית "גראונד זירו", תכנית ההתיעלות של החברה לשנה הקרובה. ההנהלות בכל מפעלי כי"ל שבדרום כינסו את ועדי העובדים באותה השעה, כל ועד במפעלו, בכדי לחשוף את "החזון" לשנה הקרובה. עיקרי תוכנית "גראונד זירו", כפי שמכונה על-ידי הנהלת כי"ל, מדברת על שינויים קיצוניים במצבת כוח העובדים במפעלים, במשמרות, במטות ועוד. משמעות הדבר חשש לפיטורים המוניים בכל מפעלי כי"ל שבדרום הארץ.

שלושה מהמפעלים של כי"ל – תרכובות ברום, מגנזיום ים המלח ותובלה פנו אמש אל מזכירות ההסתדרות במרחב הנגב לקבלת אישור סכסוך עבודה. הסכסוכים אושרו פה אחד והועדים נערכים לפגישה שתהיה להם ביום חמישי (28.11.13), עם מנכ"ל החברה, סטפן בורגס.

מאיר בביוף, יו"ר ההסתדרות במרחב הנגב: "פגיעה בעובדי כי"ל היא פגיעה בנגב. מתוך דאגה לעתיד הנגב, עלינו להבטיח שלא יתרחשו במפעלים אלו פיטורים המוניים. במידה וההנהלה תחליט לבצע את תכנית "גראונד זירו" כפי שהיא, כאשר הועדים וההסתדרות לא שותפים לקבלת ההחלטות ודבר לא נעשה בכדי לשתף אותם, אנחנו נאבק בהם בצורה הכי קשה שיש. נאגד את כל הועדים של כי"ל, את כל ועדי הדרום ונצא למאבק ברמה הלאומית בעניין".

הרצל מימון, חבר מועצת העובדים בתרכובות ברום: "תוכנית "גראונד זירו" מדברת על בנייה מחדש של המפעלים. כמו שנפלו מגדלי התאומים ובונים שם מחדש, כך מנסה הנהלת כי"ל לעשות למפעלים ולעבודה המאורגנת בדרום. כל מטרת התוכנית להפוך את החברה לרזה יותר כדי שיהיה יותר קל להעביר אותה לחו"ל".

אבי בן-שושן, יו"ר ועד העובדים במגנזיום ים המלח: "בימים שהחברה פעלה עם שדרת ניהול ישראלית, הייתה הבנה לאזור שאנו חיים בו. בדרום אין מקומות תעסוקה מיותרים. עובד בדרום, כשאתה שולח אותו הביתה – אתה בעצם חורץ את דינו".

סכסוכי עבודה הוכרזו בשלושה ממפעלי כימיקלים לישראל בנגב

בשנת 1999 היה שוויה של כימיקלים לישראל 1.3 מיליארד שקלים, כיום שווי החברה עומד על כ-70 מיליארד שקל. כימיקלים לישראל היא חלק מ"החברה לישראל" שבשליטת עידן עופר והיא למעשה החברה הרווחית העיקרית בקבוצת האחזקות של החברה. במפעלי כי"ל שבדרום מועסקים כ-5,000 עובדים ישירים והחברה אחראית ל-20% מהתמ"ג של אזור הנגב.

על הכותב admin

השאר תגובה

האימייל שלך לא יפורסם. Required fields are marked *

*

גלול למעלה